2016/12/13

Volunteering

Hejka ! Dziś poruszę temat wolontariatu. Pomoc innym jest bardzo ważna, dlatego właśnie powstał ten post. Mam nadzieję, że wam się spodoba i może pomożecie lub już pomogliście innym.
Okres świąteczny, kojarzy mi się z pomaganiem. Ja w tym roku, postanowiłam wziąć udział właśnie w szlachetnej paczce. W sobotę 10 grudnia odwiedziłam jeden z magazynów szlachetnej paczki. Zobaczyłam tam bardzo dużo paczek, moją uwagę zwróciły lodówki, rowery, sztaluga.Atmosfera była niesamowita wolontariusze przyjęli nas bardzo miło. Nie byłam tam oczywiście sama, odwiedziłam magazyn z nauczycielami oraz moimi koleżankami, które cieszyły się tak samo jak ja. Kolejnym etapem było odwiedzenie pewnej osoby, która potrzebuję pomocy.

Widząc uśmiech, osoby obdarowywanej naprawdę można wyciągnąć wiele lekcji. Ja nauczyłam się naprawdę, wiele. Przede wszystkim dostrzegania szczegółów. Nie doceniałam nigdy w życiu np. kaszy, butów, kurtki. Gdyby nie miałabym tych rzeczy, to naprawdę było by źle. Nie każdy z nas ma dobre warunki do mieszkania. Dzieci, z różnych powodów nie mogą się rozwijać czy spełniać swoich marzeń. Doceniam to, że jestem zdrowa, mogę chodzić, słyszeć, widzieć. Są osoby niewidome, niesłyszące którym na co dzień jest jest się trudno porozumieć, poruszyć. Staram się zrozumieć te osoby, ponieważ walczą i się nie poddają. Jestem razem z nimi. W finale szlachetnej paczki wzięli udział  reprezentacja Polski, skoczkowie, siostry Radwańskie, piloci. Naprawdę wiele osób wzięło udział, dlatego każda rodzina otrzymała pomoc. W tym roku pomoc dotarła do 18 tys. 960 rodzin. Jest to jak dla mnie bardzo duża liczba. Dużo sławnych osób wzięło udział i bardzo dobrze, ponieważ mają oni swoich fanów i przez to rozpowszechniają akcję większej liczbie osób.  Więcej ludzi się dowiaduję i więcej pomaga.

Słyszałam, dużo informacji o caritas.Zbiórka żywności odbyła się 9 i 10 grudnia. Wolontariusze zbierali żywność długo terminową, którą  przekazują rodzinną w trudnej sytuacji materialnej. Puszki WOŚP ruszyły w drogę. Finał tej akcji odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. W tamtym roku za zebrane pieniądze zakupili m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory. Warto pomagać POMAGAJMY ! 
 Buziaki Naciaka !

16 komentarzy:

 1. Mega post! To takie cudowne, że są tacy ludzie ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. W mojej klasie zbieraliśmy pod 20 złotych na Szlachetną Paczkę :) Kiedyś też włączyłam się w zbiórkę rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka ;)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się, że są tacy ludzie jak Ty! :)
  Oby tak dalej. Pamiętaj, wszystko do Ciebie wróci!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna rzecz. U nas w klasie nie ma za bogatych osób więc szlachetna paczka nie była obowiązkowa :) U nas w szkole jest też inna klasa która sama zebrała pieniądze na lodówkę

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam akcję "Szlachetna Paczka"!
  Uważam, że to cudowne, że są ludzie tacy jak ty, którzy pomagają bezinteresowanie :)
  http://lolqienjoy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo słyszałam o Szlachetnej Paczce. Moja koleżanka jest wolontariuszką.
  Osób które chcą pomagać jest wiele, tylko nie wszyscy wiedzą jak mogą pomóc.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Przez całe gimnazjum udzielałam się w wolontariacie i bardoz to lubiłam, super akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na prawdę, warto pomagać. Może kiedyś my znajdziemy się w potrzebie.
  http://kinga-wajman.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. kiedys brałam udział w zbiórce zywności w sklepie. Masz rację..wielu z nas nie docenia tak prostych przedmiotó, a zarazem tak waznych dla nas. Sietny post

  OdpowiedzUsuń
 10. ja co roku organizuję zbiórkę na swojej uczelni w ramach szlachetnej paczki + dodatkowo osobom, które nie są nią objęte, warto jest pomagać innym :)

  http://dressupwithpatt.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Robisz bardzo dobry uczynek ;) ja również będę w tym roku robić paczkę dla biednych ludzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. nie ma większej radości niż ta wynikająca z pomagania innym. Aktualnie nie jestem już wolontariuszką, ale do szlachetnej paczki zawsze się dokładam :)
  pozdrawiam
  http://zyciejakpomarancze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. jesteś cudowną osobą! i oby jak najwiecej takich, które chcą dobra dla innych :) takie akcje są bardzo piękne i dają dużo radości nie tylko tym którym pomagamy, ale rownież nam :) sama tez co roku na święta pomagam w organizacji prezentow dla wybranych rodzin czy domu dziecka i to jak sie cudownie czuje jest nie so opisania, widząc uśmiechy osob, którym chociaż w taki sposób mogło sie pomoc :)!

  OdpowiedzUsuń
 14. Kochana masz złote serce. Oby wiecej ludzi na tym świecie,
  Buziaki !

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam pomagać innym i cieszę się, że powstała taka akcja ze szlachetną paczką.

  OdpowiedzUsuń
 16. Oczywiście, że warto pomagać! Zawsze! Ale należy to robić mądrze, bo nieraz ludzie potrafią wykorzystać dobre serce drugiego człowieka. Ale fajnie, że wsparłaś Szlachetną Paczkę! ;) Wiem, że jest to akcja, która pomaga naprawdę biednym i potrzebującym, a nie osobą, które nic nie robią i chcą żerować na czyjejś pomocy. Super post, temat wolontariatu trzeba poruszać jak najczęściej!:)
  Miłego weekendu, Habeli.
  Zapraszam również do mnie, dopiero zaczynam ;)
  http://morebeautifullife.blogspot.com/2016/12/beginning.html

  OdpowiedzUsuń