2017/01/17

Dreams are important

Hejka ! Dziś post o marzeniach. Każdy ma większe i mniejsze marzenia, które chciałby zrealizować. Serdecznie was zapraszam !
Marzenia są ważne w życiu każdego człowieka. Dlaczego bez nich życie byłoby smutne? Dlaczego są piękne i po co są? Co to znaczy marzyć? Co zawdzięczamy marzeniom? 

Marzenia to skarby. W nich obieramy cel i kierunek.Uważam, że każdy człowiek o czymś myśli czegoś pragnie. Gdyby tak nie było nie osiągnąłby tego, do czego dąży. Moim zadaniem bez marzeń nasze życie byłoby bez sensu, smutne i bezbarwne. Myślę,że to właśnie one nadają życiu sens. Posiadają niezwykłą zdolność mobilizowania człowieka do działania. By spełnić swoje najskrytsze pragnienia człowiek jest w stanie wiele uczynić, a jeśli uda mu się to osiągnąć staje się szczęśliwszy.Marzenia są piękne ponieważ nam zwykłym ludziom odsłaniają kawałek nieba i osładzają nasze gorzkie życie pełne problemów i rozterek. To one pobudzają naszą wyobraźnię, aby chociaż na chwilę zapomnieć o kłopotach. Czasami potrzebna jest nam chwila zapomnienia. Moim zdaniem ludziom, którzy poddają sie marzeniom jest łatwiej funkcjonować są bardziej zaradni, przyjaźni dla innych. Umieją postępować w trudnych sytuacjach oraz przewidują swoje wzloty i upadki. Chociaż czasem nie jest tak jak pragniemy, nie należy rezygnować z marzeń. Musimy zawsze dążyć do ich spełnienia. 

Określ czego chcesz i na ile jest to realne. Nie wszyscy mają odpowiednie predyspozycje albo odpowiednią sytuację życiową, ale WSZYSCY mogą zrobić COKOLWIEK w kierunku, który im się podoba.. Nie zniechęcaj się – żeby nie było: nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ba, dla niektórych będzie piekielnie trudno. Trzeba zacisnąć zęby i pomyśleć, że to się opłaci. I że nie wolno się załamywać jedną, drugą, czy trzecią odmową, nawet, jeśli sprawiają, że nie chce ci się żyć.. Zacznij myśleć „mogę” zamiast „nie dam rady”. Jeden z trudniejszych punktów. Zazwyczaj, kiedy masz przed sobą potężne wyzwanie, automatycznie myślisz, że nie dasz sobie rady, więc próbujesz się wycofać. A przecież nie wiesz, czy sobie nie poradzisz, bo nawet nie spróbowałeś. NIE SŁUCHAJ ludzi. To znaczy: jeżeli bliskie ci osoby coś ci radzą, zawsze miej to na uwadze i zastanów się, czy nie mają racji. Ale jeśli ludzie mówią ci, że nie dasz rady – powiedz im, żeby się pocałowali w tyłek. Dasz radę. Może nie za pierwszym i za drugim razem, ale za piętnastym, ale wiem, że dasz.
I… ja wiem – że łatwo się mówi. Że banalnie prosto pisze się wpisy, które napisało już przed tobą tysiąc innych osób. Ale przerobiłam te wszystkie słowa i działają: po prostu. Nie jestem wybrańcem, nie jestem kimś specjalnym, ty też nie jesteś, ale możesz i potrafisz. Może nie do końca tak, jak sobie wymarzyłeś. Może nie ze świetnym startem czy idealnymi warunkami. Ale każdy z nas ma jakiś problem, z którym musi się borykać – zdrowie, rodzina na głowie, finanse, stan psychiczny… i każdy musi te problemy pokonać, lub jakoś je pogodzić z tym, co chce robić.
Buziaki, Naciaka !

35 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wpis:) Również ostatnio na moim blogu znalazł się temat o marzeniach. Według mnie warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia :) Pozdrawiam :*
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo motywujący wpis :) Lubię czytać refleksje ludzi z takim pozytywnym nastawieniem. Od zawsze wierzyłam w marzenia i to że się spełnią jeśli będziemy do tego dążyć :)
  http://nazywamsiemilena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post, bardzo przyjemnie się go czytało. Warto czasem uświadomić sobie, że to jak potoczy się nasze życie i czy spełnimy to, co dla nas ważne zależy w dużej mierze od nas samych.
  _________________________________________________________________
  http://amaikonekobeauty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy post. Mi ostatnio marzenia się spełniają. Aby spełnić marzenia , trzeba mieć siłe i motywację.

  http://skucinskaemilia.blog.pl/niedlaczadu/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis! Ja osobiście bez marzeń nie mogłabym żyć.
  https://allforgirls-1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sobie wszystko planuje i dzięki temu udało mi się spełnić wiele marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny post, bardzo dobrze napisane

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja rozróżniłabym marzenia od naszych celów :)
  Mogę marzyć, że polecę na Marsa - wiem, nie polecę, ale mogę mieć cel, by zrobić coś konkretnego przed śmiercia, coś realnego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow! Dawno nie czytałyśmy tak mądry wpis :) My mamy marzenia jaki cele i powoli dążymy do ich spełnienia ^^ Buziak ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Mardzo orginalny post. Przeczytałam go aż 2 razy i tak jak mówiłam tobie wcześniej że z tygodnia na tydzień zaskokują mnie twoje wpisy tak moge powiedzieć dzisiaj i pewnie w przyszłym tygodniu. Mam wielkie porównanie do tego wszystkiego co robiłaś kiedyś a dzisiaj. Spełniasz marzenia a to wszystko jest najważniejsze. Mądry post!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dokładnie są mega ważne.
  Marzenia się spełnia!

  OdpowiedzUsuń
 12. W tym roku założyłam sobie planner/kalendarz i wpisuję cele rzeczy które chce zrobić :) bardzo pomaga, sama osobiście wolę wyznaczyć sobie cel niż mieć marzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam jakieś tam marzenia, cele, ale staram się, aby były w miarę realne, choć w głowie kłębią mi się i takie, których pewnie nigdy nie będzie mi dane spełnić.
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja największe marzenie to spotkac Zuzię i Demi ale to drugie się na pewno nie spełni, ale jest taka cząstka że może się spełnią...

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Ja marzyłam od ponad sześciu lat o spotkaniu Ariany Grande i właśnie w czerwcu spełniam to marzenie, co jest dowodem na to, iż marzenia się spełnia, a nie one same się spełniają ! :)
  https://zaczytanaaax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. To właśnie możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest piękne, ma jakis sens. :)


  W wolnej chwili zapraszam do siebie:
  Mój blog - NKFN.pl 💙

  OdpowiedzUsuń
 17. Mądry wpis, jeśli o czymś śnimy, to dlaczego nie możemy tego zrobić? Wszystko jest realne na tyle, na ile na to pozwolimy. Marzenia to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka, bez nich nie byłoby niczego.

  OdpowiedzUsuń
 18. osobiście zwykłam moje marzenia nazywać planami i uparcie dążyć do ich realizacji :)
  pozdrawiam
  http://zyciejakpomarancze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo mądrze to wszystko napisałaś :) Warto mieć marzenia i je spełniać ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawy i mądry post! :)
  Super blog.

  OdpowiedzUsuń
 21. Swietnie i bardzo madrze piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetny wpis, przyjemnie się czytało no i masz dużo racji. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Spełnienia marzeń nie należy do prostych zadań. Sporo od nas wymaga, ale warto :) Może i upadniemy niejednokrotnie w drodze do celu, jednak nie powinniśmy się poddawać. Wiele osób przed nami również doświadczało porażek, ale w końcu spełniali marzenia.

  http://biale-pioro.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Jesteś bardzo mądra jak na swój wiek, brawo. Spodobało mi się to co piszesz i jak piszesz. Zgadzam się z Toba, nie sluchajmy ludzi.
  Dodaję do obserwowanych (link z fb) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawie ujęte <3 Marzenie jest naprawdę normalnym tematem a ty zamieniłaś to w coś niezwykłego BRAWO <3

  OdpowiedzUsuń
 26. Kocham marzyć, zgadzam się z tobą w stu procentach!😉 W ogóle świetny blog

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Kiedyś nie wierzyłam, że marzenia rzeczywiście się spełniają. Niektórzy boją się realizować swoje marzenia.
  Odwdzięczam się za szczery komentarz.
  Pozdrawiam,annnathalie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Zgadzam się z tobą :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo pięknie napisany post z ważnym życiowym przesłaniem
  Pozdrawiam
  http://cottonon.pl/index.php?p=1_1&nid=42

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetny post, duża motywacja ♥

  OdpowiedzUsuń
 31. uwielbiam takie motta życiowa, są mega pozytywne i motywujące :)

  Kisses, Patt
  http://dressupwithpatt.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. Pięknie to napisałaś, że marzenia to skarby :) Ja robię wszystko, żeby spełnić moje marzenia, ale zobaczymy czy się uda :D Obserwuję :)
  Pozdrawiam c; /~Kinga
  Unpredictabble

  OdpowiedzUsuń
 33. Pięknie napisany post. Ja również uważam, że bez marzeń nasze życie byłoby szare i nudne. :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Nie zapomnijmy też, że marzenia odróżniają ludzi od innych istot. Czytałam kiedyś pewien artykuł o tym, że tylko my to potrafimy.
  Masz racje, są one ważne w naszym życiu i sprawiają, ze jesteśmy szczęśliwsi. Bo przecież jeśli ktoś wymarzy sobie jakiś prezent i go otrzyma wtedy cieszy się o wiele bardziej niż gdyby dostał coś czego nie chciał.
  Piękny wpis.

  Pozdrawiam, Kasia.

  OdpowiedzUsuń