2017/02/25

Motywacja

Wstać z uśmiechem na twarzy. Z chęcią zmieniać swoje życie z nudnego na szalone. Mieć w sobie dużo motywacji do działania, która nie zgaśnie po kilku dniach. Przyjaciół którzy powiedzą dasz radę.Czasem tego wszystkiego nam brakuje. Jak się  zmotywować do działania ? Często zadaje sobie to pytanie, czas w końcu znaleźć na to odpowiedź. Dziś powiem, wam jak zdobyć właśnie te rzeczy. Serdecznie was zapraszam.
Przestań ! Trwać w przeszłości. Odetnij się od tego co było po protu wymaż to ze swojej pamięci zacznij nowe życie, bez przeszłości. Przestań oszukiwać siebie, co najgorsze może być.Przestań zazdrościć innym i zacznij cieszyć się tym co masz.Przestań być perfekcyjna! Nie katuj siebie perfekcyjnym myśleniem: „Muszę być…mądrzejszy, lepszy, ładniejszy. Muszę robić wszystko najlepiej.” Nic nie musisz! Otwórz się na nieperfekcyjny świat. Zobacz, że jest piękny dlatego, że jest różnorodny. Nie musisz być idealny, aby żyć. Nikt nie jest. Każdy ma swoje problemy, kompleksy. Ulepszajmy się, ale nie obsesją perfekcjonizmu, tylko świadomą pracą nad sobą, z której czerpiemy przyjemność.Przestań się przejmować.Wpada ci do głowy: co ludzie powiedzą? I nie robisz nic. Bo przecież jeszcze sobie ktoś coś pomyśli. Przestać martwić się jutrem. Żyj tu i teraz nie sięgaj głową zbyt daleko co będzie kiedyś. Przestań się porównywać. Jesteś tak samo wartościową osobą, jak inni. 


Zacznij ! Doceniać siebie, aby móc w pełni skorzystać ze swoich możliwości. Zacznij śmiać się głośno.Ludzie najchętniej dzielą się nieszczęściem, a tymczasem to szczęściem trzeba się dzielić. Zacznij, cieszyć się tym co masz, nie każdy ma tyle co ty.Zacznij wybaczać sobie i innym jest to bardzo ważne.Zacznij słuchać swoich potrzeb, każdy ma swoje potrzeby ty również.Zacznij być dla siebie dobrym  nie tylko surowym dostrzegaj również pozytywne cechy u siebie.Zacznij więcej czasu poświęcaj swojej rodzinnie oraz przyjaciół oni też ciebie potrzebują ! Zacznij mieć do siebie dystans, śmiej się z siebie zaakceptuj się. Zacznij być sobą, nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Zacznij dotrzymywać obietnic. 


Idź po prostu przed siebie, miej opinie twoich znajomych daleko. Rób co musisz  nie dla innych ale dla siebie. Znajdź coś co cię zmotywuje, może być to bliska nam osoba jakaś stronka, nawet sami my.Zacznij od poznania samego siebie, czego chcesz.Zaczniesz i zdarzy ci się zwątpić, przypomnij sobie dlaczego zacząłeś.Nigdy nie rezygnuj z celu bo nie warto.


Pamiętaj, każdy człowiek ma swoją misję do wykonania !

Buziaki, Naciaka !

28 komentarzy:

 1. Zgadzam się. Przestałam trwać w przeszłości, ale też nie wybiegam za bardzo w przyszłość. Zaczęłam robić to o czym marzę, żeby dojść do celu.
  Super grafiki. Post krótki i na temat.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w blogowaniu!
  U mnie trwa rozdanie: http://bibliotekaslow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Grunt to być pozytywnie nastawiony do życia :) Motywacja przedewszystkim :) Bądźmy optymistami :)
  Buziaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężko czasem niestety jest odciąć od przeszłości gdyż niektóre rozdziały zostały po prostu niedokończone
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi nie jest trudno odciąć się od przeszłości, ale jeśli kogoś spotkało coś strasznego lub przykrego napewno mam z tym problem. Grunt to szukać dobrych stron w każdej sytuacji. Pozytywne myślenie to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tez juz nie patrze w przeszłość, to co bylo nie wroci

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeden z lepszych motywacyjnych postów :) Również nie przejmuje się opinią np. Znajomych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze napisane, jak się chce to można wszystko, nawet przestać zazdrościć. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nigdy nie zwracam uwagii na opinie innych, brnę tam gdzie sobie postawie cel, uparcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytam podobną książkę do tego posta co ty tutaj napisałaś i teraz dostałem takiego podwójnego kopniaka w tyłek.. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam już swoją motywację, ale za pewne wiele osób na Twoich radach skorzysta! :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiele ludzi nie potrafi zapomnieć o swoich porażkach i tylko sie dołują. Też jestem zdania, że trzeba sie cieszyć tym co jest i od wielu miesiący to praktykuję.
  Miłego wieczorku!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciężko jest zapomnieć o tym co było kiedyś i iść do przodu, ale trzeba łamać swoje lękki. Powinniśmy cieszyc się tym co mamy i iść do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 13. W zupełności się zgadzam. Trwanie w przeszłości, rozdrapywanie starych ran i dręczenie się złymi doświadczeniami tylko pogarsza nasz stan, odbiera motywację. Niestety, mimo iż mam świadomość, że powinnam zamknąć niektóre rozdziały, w mojej podświadomości wciąż tkwi pewna zadra z dzieciństwa, której nie potrafię odmówić gdy namawia mnie do smutku. Z docenianiem siebie również miewam kłopoty, choć teraz jest coraz lepiej. Posty motywacyjne takie jak Twój pomagają, ponieważ dzięki nim widać ile osób wieży w ludzi, :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Seria prostych, acz bardzo przydatnych rad, z których nie zawsze łatwo korzystać. Ale każdy zasługuje na szczęście więc trzeba próbować. Czuję się zmotywowany tekstem mimo zmęczenia i później pory :)
  czas na zmiany. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czasami trudno mi się zmotywować do nauki, wtedy myślę że za kilka miesięcy upragnione wakacje ❤ super post
  https://nati-jest-fit.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślałam, że dasz motywację do ćwiczeń, przydałaby mi się dzisiaj :D
  Ale masz rację w poście. Każdy ma coś w sobie, tylko trzeba to odkryć.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wpisy MOTYWACYJNE są dla mnie najlepsze! Kocham takie :) mam nadzieję że będzie mi się chciało bez wymówek... ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak - nie ma co wymagać od siebie rzeczy 'niemożliwych'. Nie warto przyrównywać się do modelek, celebrytek itp. Sama wiem, ze ciężko jest zaakceptować siebie - ale to jest klucz do sukcesu, od tego należy zacząć ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny post! Trzeba patrzeć realnie na świat.
  http://modaidekoracje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Motywacja jest zawsze i wszędzie. Zawsze jak postawię sobie cel to najbardziej mnie motywuje. Powiem też,że ostatnio nawet zmotywował mnie mój kochany chłopak.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo motywujący wpis! Ja ogólnie uważam że wiele w odniesieniu sukcesu daje nam nasze nastawienie do tego że go osiągniemy.

  OdpowiedzUsuń
 22. Racja :) nie pójdziemy naprzód tkwiąc stale w przeszłości. Warto żyć tym, co mamy teraz, czerpać radość z każdej chwili. Życie jest zbyt piękne i cenne, żeby się nim nie cieszyć.

  OdpowiedzUsuń
 23. Trzeba iść dalej a nie patrzeć w przyszłość z której możemy jedynie wyciągnąć wnioski :)
  Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny! :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 24. Lubię "zaczynać życie na nowo" - w nowym miejscu, otoczeniu. Nigdy nie byłam przywiązana do rodzinnego domu lecz do ludzi tam obecnych :) "Jak gorzej być nie może, na pewno będzie lepiej ". OBSERWUJE! ŚWIETNY BLOG! <3 - ZAPRASZAM: WWW.FANCYCARES.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo mądry i ciekawy post!
  Daje dużo do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Cześć, nominowałam Cię do tagu - więcej szczegółów znajdziesz tu: http://bibliotekaamarzen.blogspot.com/2017/03/10-pytan-do-blogera.html
  Pozdrawiam,
  Posy

  OdpowiedzUsuń